Ҳайрия тадбири

Халқни рози қилиш асосиймақсадимиздир.

Xalqni rozi qilish asosiy maqsaddir

Agar xalqimiz bizdan rozi bo'lsa, Yaratgan ham rozi bo'ladi, degan edilar davlatimiz rahbari.

Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati bilan uchrashuv

Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi deputati Nigora Qutlimuratova bugun Hazorasp tumanida bo'lib, tuman hokimligida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevning 2022 yil 20 dekabrda Oliy Majlis va O'zbekiston xalqiga yo'llagan Murojaatnomasi mazmun mohiyati hamda Murojaatnomada ta'kidlangan va belgilab berilgan vazifalar borasida gapirib o'tdi.

Xalqni rozi qilish asosiy maqsaddir

So'nggi yillarda muhtaram Prezidentimizning tashabbuslari bilan mahallalar faoliyatini tashkil etishning mutlaqo yangi tizimi shakllandi. Har bir mahallaning “o'sish nuqtalari” aniqlanib, kambag'allikni qisqartirish va aholi bandligini ta'minlash, tadbirkorlikni qo'llab-quvvatlash chora-tadbirlari ko'rilmoqda.

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga va O‘zbekiston xalqiga murojaatnomasiga munosabat

2022-yil 20-dekabr kuni davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev Oliy Majlisga Murojaatnomasini aholimiz soni 36 milliondan oshganligi haqidagi ma’lumot bilan boshladilar. “Aholimiz-bizning eng katta boyligimiz. Ularni asrab-avaylashimiz zarur “ deya ta’kidladilar.

Оилавий МТТ фойдаланишга топширилди

Бугун туманимизнинг «Мухомон» маҳалласида янги оилавий мактабгача таълим ташкилоти фойдаланишга топширилди.

Оила муқаддас қўрғондир

АЖРИМ ЁҚАСИГА КЕЛИБ ҚОЛГАН 8 та оиланинг 4 таси сақлаб қолинди

БОЗОРДАГИ ОЗИҚ-ОВҚАТ МАҲСУЛОТЛАРИ НАРХ-НАВОСИ ЎРГАНИЛДИ

Бугун Ҳазорасп туман ҳокими Ўктам Машарипов томонидан деҳқон бозоридаги озиқ-овқат ва қишлоқ хўжалиги, гўшт маҳсулотларининг нарх-наволари ўрганилди.