Ҳазорасп туманида вилоят ҳокимининг навбатдаги сайёр қабули бўлиб ўтди.
САЙЁР ҚАБУЛ: МУРОЖААТЛАРГА ИЖОБИЙ ЕЧИМ ТОПИШ МЕХАНИЗМИ
Ҳазорасп тумани ҳокими Ўктам Машарипов томонидан сектордаги "Жуворхос" маҳалласида фуқаролар билан сайёр қабул ўтказилди.
ОЧИҚ МУЛОҚОТ
Хоразм вилояти ҳокими Фарход Эрманов тумандаги “Карвак” маҳалласида Ҳазорасп ва Тупроққалъа туманларида фаолият юритаётган тадбиркорлар билан очиқ мулоқот олиб борди.
ҲОКИМ ҚАБУЛИ
Туман ҳокими Ўктам Машарипов томонидан ўтказилаётган шахсий қабуллар халқнинг дардини эшитиш, уларнинг муаммоларини ҳал этишда шак-шубҳасиз, кутилган натижаларни бермоқда. Зеро, Давлатимиз раҳбари таъкидлаганидек, “Халқ давлат органларига эмас, балки давлат органлари халқимизга хизмат қилиши керак”.
Фуқаролар мурожаати тингланди
Тумандаги 41-сонли умумтаълим мактабида туман ҳокими Ўктам Машариповнинг навбатдаги сайёр қабули бўлиб ўтди.Унда туман ташкилотлари раҳбарлари, Халқ қабулхонаси мудири иштирок этдила
Фуқаролар мурожаати ижобий ҳал бўлди
Ҳазорасп тумани ҳокими Ўктам Машариповга моддий ёрдам сўраб мурожаат қилган Ал-Хоразмий маҳалласида яшовчи, 1-гуруҳ ногирони Шухратбек Иброхимовга ва Ғафур Ғулом маҳалласида истиқомат қилувчи Жонибек Искандаровлар оиласининг ҳар бирига туман ҳокимлиги томонидан ун ва ёғ маҳсулотлари етказиб берилди.
Туман ҳокимининг навбатдаги фуқаролар қабули бўлиб ўтди. Қабулда туман Халқ қабулхонаси мудири С. Ходжамуратов, туман ҳокими ўринбосарлари, тегишли ташкилот раҳбарлари ва маъсуллар иштирок этдилар.
Бугун 1-сектор ҳудудидаги Ғафур Ғулом маҳалласида Ҳазорасп тумани ҳокими Ўктам Машариповнинг навбатдаги сайёр қабули ўтказилди.Сайёр қабулда Халқ қабулхонаси мудири Султонмурад Ходжамуратов, идора-ташкилот раҳбарлари ва фуқаролар иштирок этишди.