Davlat va xo‘jalik boshqaruvi, mahalliy davlat hokimiyati organlarining tuzilmasi, tarkibi, funksiyalari va asosiy faoliyati, ularda fuqarolarning murojaatlarini ko‘rib chiqish tartibi to‘g‘risida axborotlar

Xorazm viloyat hokimligi boshqaruv apparatining tuzilmasi

Viloyat hokimligi apparatida jami 44 kishi faoliyat ko‘rsatadi. Bular viloyat hokimining beshta yo‘nalish bo‘yicha o‘rinbosarlari, ularning besh nafar mutaxassisdan iborat kotibiyatlari, qishloq va suv xo‘jaligi masalalari guruhi, axborot-taxlil guruhi, tashkiliy-nazorat guruhi, huquqni muxofaza qilish organlari faoliyati, harbiy-safarbarlik va favqulodda vaziyatlar masalalari bo‘yicha guruh, safarbarlik tayyorgarligi guruhi, umumiy bo‘lim va ishlar boshqarmasidan iborat.

Bo‘linmalar faoliyati ularning rahbarlari tomonidan viloyat hokimining qarori bilan tasdiqlangan Nizomlar asosida tashkil etiladi.

Viloyat hokimligi apparati:

- soxalar va xududlarda o‘tkazilayotgan isloxotlarni chuqurlashtirish yuzasidan ishlab chiqilgan maqsadli dasturlarning amalda bajarilishini ta‘minlaydi;

- hokimlik muhokamasiga kiritilayotgan hujjatlar loyixalarini belgilangan muddatda ishlab chikilishini tashkil kiladi. Yukori tashkilotlar hamda hokim qaror va farmoyishlarining maxalliy boshqaruv organlari hamda idoralari tomonidan o‘z vaqtida bajarilishini ta‘minlaydi va nazoratini tashkil qiladi;

- bo‘lim, guruh va kotibiyat vakolatiga taallukli masalalar bo‘yicha taxliliy hujjatlarni tayyorlaydi va hokimlikka tushgan axborot, taklif va muloxazalarni umumlashtiradi. Viloyat hokimligi apparati bo‘linmalari faoliyatiga viloyat hokimi va hokim o‘rinbosarlari rahbarlik qiladi. Ularning ichki apparat va xujjatlar bilan ishlash borasidagi faoliyati tashkiliy-nazorat guruhi tomonidan muvofiqlashtirib boriladi.

viloyat_hokimiViloyat hokimi
Bobojonov Po‘lat Razzaqovich
tel: 223-00-76
E-mail: hokim@xorazm.uz
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har haftaning chorshanba kuni soat 10.00 dan 13.00 gacha viloyat hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (1 qavat.)
09.10.2012 y.

viloyat_hokimi_urinbosari_1Viloyat hokimining birinchi o‘rinbosari
Xo‘janiyozova Shakarjon Yusupovna
Viloyat hokimining iqtisodiyot va ijtimoiy rivojlantirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari
tel: 223-00-06
E-mail: iqtisodiyot@xorazm.uz,  sh.xujaniyozova@umail.uz
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har haftaning paysharba kuni soat 10.00 dan 13.00 gacha viloyat hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (1 qavat.)
09.06.2011 y.

viloyat_hokimi_urinbosari_2Viloyat hokimi o‘rinbosari
Masharipov O‘ktam Rustamovich
Viloyat hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari
tel: 223-00-24
E-mail: u.masharipov@umail.uz
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har haftaning seshanba kuni soat 10.00 dan 13.00 gacha  viloyat hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (1 qavat.)
24.01.2012 y.

viloyat_hokimi_urinbosari_3Viloyat hokimi o‘rinbosari
Ruzmetov Rajapboy Raximovich
Viloyat hokimining kapital qurilish, kommunikatsiyalar, kommunal xo‘jalik va obodonlashtirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari
tel: 223-00-30
E-mail: qurilish@xorazm.uz,  ra.ruzmetov@umail.uz
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har haftaning dushanba kuni soat 10.00 dan 13.00 gacha viloyat hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (1 qavat.)
10.08.2011 y.

viloyat_hokimi_urinbosari_4Viloyat hokimi o‘rinbosari
Ataxanov Hamza Ataxanovich
Viloyat hokimining jamoat va diniy tashkilotlari bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari

Majburiyatlar / Biografiya

tel: 223-00-09
E-mail: info@xorazm.uz
 Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har haftaning juma kuni soat 10.00dan viloyat hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (1 qavat.)
 21.08.2015 y.

viloyat_hokimi_urinbosari_5Viloyat hokimi o‘rinbosari
Abdukarimova Sayyora Sapayevna
Viloyat hokimi o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi
tel: 223-00-84
E-mail: woman@xorazm.uz,  s.abdikarimova@umail.uz
Fuqarolarni qabul qilish kunlari:
Har haftaning juma kuni soat 10.00 dan 13.00 gacha viloyat hokimligi binosi fuqarolarni qabul qilish xonasida (1 qavat.)
 05.08.2011 y.

• XALQARO INVESTITSION FORUM ISHTIROKCHILARI XORAZMDA
  • YONG‘IN XAVSIZLIGI OYLIGI: MUHIM VAZIFALAR
  • Yer munosabatlarini tartibga solish bo‘yicha axborotlar taqdim etish va yerga egalik qilish huquqini berish yuzasidan hujjatlarni qabul qilish